Micro Ushqim klasës Medical Device Pump DS2504 - DESUN

Micro Ushqim klasës Medical Device Pump DS2504

Përshkrim i shkurtër:

Miniature brushless DC pompë 1, tipar: Brushless DC pompë përdor parimin e magnet i përhershëm brushless motor DC, së bashku me rotorit shtytës, struktura e strehimit projektuar për të bërë të lëngshme për lëvizjen centrifugale e përbërjes zgavër, sepse asnjë furçë fërkimit, kështu që nuk ka ndezë; efikasitet të lartë, konsumit të ulët të energjisë, jeta motorike furçë të gjatë, zhurmë të ulët. Krahasuar me motor DC pompë brushless, brushless pompë DC ka përparësitë e mëposhtme: 1) bosht pompë bëhet një stat mbyllur ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T, payoal
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Miniature brushless DC pompë

  1, funksion:

  Brushless DC pompë përdor parimin e magnet i përhershëm brushless motor DC, së bashku me rotorit shtytës, struktura e strehimit projektuar për të bërë të lëngshme për lëvizjen centrifugale e përbërjes zgavër, sepse

  Jo furçë fërkime, kështu që nuk ka shkëndijë; efikasitet të lartë, konsumit të ulët të energjisë, jeta motorike furçë të gjatë, zhurmë të ulët.

  Krahasuar me motor DC pompë brushless, brushless pompë DC ka përparësitë e mëposhtme:

  1) bosht pompë bëhet një vulë mbyllur statike nga vulën dinamike, duke shmangur plotësisht rrjedhjet e medias; ajo mund të jetë amfib dhe plotësisht i papërshkueshëm nga uji

  2) Jo lubrifikimi i veçuar dhe uji ftohjes, reduktimin e konsumit te energjise

  3) Konsumi i ulët të energjisë, efikasitet të lartë, fikje dhe fikje, duke zvogëluar ndikimin e vibrimit motorike në pompë dhe ndikimin në motor kur pompë cavitation dridhje

  4) mbingarkoni rotorit do të kaloj në bosht qeramike, motor, pompë të mbrojtjes

  5) pompë Brushless DC duke përdorur komponente elektronike për ndërrim, pa përdorimin e ndërrim furçë të karbonit, përdorimi i lartë-performance veshin-rezistente precision bosht qeramike dhe mëngë grafit, mëngë përmes derdhur injeksion dhe magnet së bashku si një e tërë do të shmangë konsum, për shkak të

  Kjo brushless DC jeta pompë magnetike ka përmirësuar në masë të madhe. Magnetike izolim pompë pjesë e statorit dhe rotorit izoluar plotësisht statorit dhe bordit qark pjesë të potting epoxy, 100% rotorit i papërshkueshëm nga uji

  Pjesë e magnet i përhershëm, pompë trupit me materiale ekologjikisht miqësore, zhurmë të ulët, madhësia e vogël, punën e qëndrueshme. parametrat e ndryshme mund të rregullohen përmes mbeshtjelljen statorit dhe mund të operohet në tension të gjerë.

   

  Avantazhet: jetë të gjatë, zhurmë të ulët deri në 35dB më poshtë, mund të përdoret për qarkullim me ujë të nxehtë. Statorit dhe bordit qark pjesët e motorit janë encapsulated me epoxy dhe plotësisht të izoluar nga rotorit për instalim nënujore dhe mbrojtje të plotë

  Uji, pompë uji bosht me bosht të lartë të performancës çeliku saktësi ose bosht qeramike, saktësi të lartë, rezistencë të mirë shoku.

   

  klasën ushqim mikro-pompë 2504HF

  1.characteristics

      1) madhësia e vogël, të lehtë instalimin

      2) materialet e papërpunuara Import PPM

      3) duke përfunduar kushineta grafit, për të zgjatur jetën e shërbimit

      4) Temperatura maksimale e punës prej 100 ℃ (optional)

      5) tensionit minimal operativ është 3V, tension maksimal operativ i 24V, dy bateri AA

      6) A mund të personalizohet sipas kërkesave të një shumëllojshmëri të mbrojtjes (bllokuar mbrojtje / kundërt polarizimit mbrojtje / mbrojtjen e ujit) Epoxy potting, IP68 Vlerësimi i papërshkueshëm nga uji

      7) për të përmbushur kërkesat e ushqimit të keq

   

  performanca 2.electrical

   

  model Volts (V) Amps (A) rrjedha max (LPM) Max Ashensor koka (M) Fuqia (W)
  DS2504HF-0610 6 0.15 1.3 1 0.9
  DS2504HF-1220 12 0.34 2 2 3.8
  DS2504HF-2442 24 0.18 2 2.3 4.3

  3.flow / kurbë kokë

  blob.png

  4.parameters

  blob.png

  5.application

  Aquarium, i ndërgjegjshëm sanitare, kuzhine dhe banjo, krevat ujë, masazh këmbë, kultivimi panjollosur, burim, pajisje mjekësore, pajisje të vogla shtëpiake, etj

  klasën e ushqimit

  7.matters kanë nevojë vëmendjen

  1) Ky produkt i takon pompë centrifugale, duhet të jetë i instaluar në të lëngshme nën vendin!

  2) Mos përdorni lëngje me grimcat e huaja më të mëdha se sa 0.35mm dhe grimcat magnetike.

  3) Pump pa lëngshme, jo-përdorim? Parandaluar rotor nga rradhës me shpejtësi të lartë për të prodhuar veshin temperaturë të lartë dhe lot.

  4) Kur përdorni në një mjedis të temperaturë të ulët, të sigurt të lëngshme nuk ka të ngrirë apo të bëhen të trashë.

  5) Është e nevojshme për të parashikuar temperaturë të ulët acar heaving, për të parandaluar pompë dimrit akull brendshme hov.

  6) DC brushless pompë kontrolli i saktë i pastrimit të brendshëm, nuk mundi, ndryshe duke rezultuar në rritjen e zhurmës dhe vibrimeve!

   

  8.install pompë

  mënyrëmode2

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!