Микро Храна Одделение пумпа медицински уред DS2504 - DESUN

Микро Храна Одделение медицински уред пумпа DS2504

Краток опис:

Минијатурни brushless DC пумпа 1, функција: brushless DC пумпа користи принципот на постојано brushless магнет DC мотор, во комбинација со роторот коло, структурата на домување со цел да се направи на течноста за центрифугални движење на составот празнина, бидејќи без четка триење, па не искра; висока ефикасност, ниска потрошувачка на енергија, четка моторни подолг живот, ниско ниво на бучава. Во споредба со brushless DC мотор пумпа, brushless DC пумпа има следниве предности: 1) Вратило на пумпа станува затворен запишам ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T, payoal
 • детали за производот

  Тагови производ

  Минијатурни brushless DC пумпа

  1, се состои од:

  Brushless DC пумпа користи принципот на постојан магнет brushless DC мотор, во комбинација со роторот коло, структурата на домување со цел да се направи на течноста за центрифугални движење на составот празнина, бидејќи

  Без четка триење, па нема искра; висока ефикасност, ниска потрошувачка на енергија, четка моторни подолг живот, ниско ниво на бучава.

  Во споредба со brushless DC мотор пумпа, brushless DC пумпа има следниве предности:

  1) Вратило на пумпа станува затворен статички печат од динамичен печат, целосно избегнување на медиумите протекување; тоа може да биде амфибиски и целосно водоотпорен

  2) Не посебен подмачкување и вода за ладење, намалување на потрошувачката на енергија

  3) Ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност, амортизација и амортизација, намалување на влијанието на моторни вибрации на пумпата и влијанието на моторот кога кавитација вибрации на пумпата

  4) преоптоварување на роторот ќе се лизга на керамички вратило, моторот, заштитата на пумпа

  5) brushless DC пумпа користење на електронски компоненти за замена, без употреба на јаглерод четка замена, употребата на високи перформанси отпорни на абење прецизност керамички вратило и графит ракав, ракавот преку калапи вбризгување и магнет заедно како целина ќе се избегне носат и солза, како резултат на

  Ова brushless DC живот магнетни пумпа е значително подобрена. Магнетна изолација пумпа дел на статорот и роторот целосно изолиран статорот и коло дел од епоксидни потопување, 100% водоотпорен роторот

  Дел од постојан магнет, пумпа тело со еколошки материјали, нискиот шум, мали димензии, стабилни перформанси. Различни параметри може да се прилагоди низ намотките на статорот и можат да функционираат на широк напон.

   

  Предности: долг живот, ниска бучава до 35dB подолу, може да се користи за циркулација на вода. Статорот и коло делови на мотор, се врзуваат со епоксидни и целосно изолиран од ротор за подводни инсталација и целосна заштита

  Вода, водна пумпа вратило со високи перформанси прецизност челик вратило или керамички вратило, висока точност, добра отпорност на удар.

   

  Храна одделение микро-пумпа 2504HF

  1.characteristics

      1) мали димензии, лесна инсталација

      2) Увоз на PPE суровини

      3) по завршувањето графитни лежишта, за да се прошири на услугата живот

      4) максимална работна температура од 100 ℃ (опционално)

      5) Минималниот работен напон е 3V, максималниот работен напон од 24V, две АА батерии

      6) Може да се изменуваат во согласност со барањата на различни заштита (блокирање заштита / обратна поларитетот заштита / заштита на водата) епоксидни потопување, IP68 водоотпорен рејтинг

      7) да се задоволат барањата на храна-одделение

   

  2.electrical перформанси

   

  модел Волти (V) Засилувачи (A) Максимален проток (ЛПМ) Макс Лифт главата (М) Моќност (W)
  DS2504HF-0610 6 0.15 1.3 1 0.9
  DS2504HF-1220 12 0.34 2 2 3.8
  DS2504HF-2442 24 0.18 2 2.3 4.3

  3.flow / крива главата

  blob.png

  4.parameters

  blob.png

  5.application

  Аквариум, санитарна опрема, кујна и бања, вода кревет, нога масажа, одгледување soilless, фонтана, медицинска опрема, мали апарати за домаќинство, итн

  храна одделение

  7.matters им е потребно внимание

  1) Овој производ припаѓа на центрифугална пумпа, мора да биде инсталиран во течност под локација!

  2) не се користат течности со странски честички поголеми од 0.35mm и магнетни честички.

  3) на пумпата без течност, не-употреба! Спречување на роторот од ротирачки со голема брзина за да се произведе висока температура носат и солза.

  4) Кога се користи во ниска температура на животната средина, бидете сигурни дека течноста не замрзне или да стане слатка.

  5) Неопходно е да се предвиди ниски температури мраз укине, да се спречи зима пумпа внатрешна мраз рафал.

  6) brushless DC пумпа прецизна контрола на внатрешниот простор, не победи, инаку резултира со зголемување на бучава и вибрации!

   

  8.install пумпа

  Модопција2

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!