Аквариум бран пумпа DS55Q-8000L - DESUN

Аквариум бран пумпа DS55Q-8000L

Краток опис:

DC променлива фреквенција потопна пумпа Прво, карактеристиките 1) Производот има три начини: режим на контрола на брзината константна струја, владата одлуки бран, режимот на исхрана, DS40Q максимален волумен на вода 2000L / H, DS52Q максимален волумен на вода 5000L / H, DS55Q максимален волумен на вода 8000L / H, DS65Q максимален волумен на вода 12000L / H, мулти-датотека прилагодување, така што тоа се однесува на сите големини на аквариум; 2) во реално низок напон brushless DC технологија за контрола на инверторот, со користење на најнапредни шест sensorless кни ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T, payoal
 • детали за производот

  Тагови производ

  DC променлива фреквенција потопна пумпа

  Прво, карактеристиките

  1) Производот има три начини: режим на контрола на брзината константна струја, владата одлуки бран, режимот на исхрана, DS40Q максимален волумен на вода 2000L / H, DS52Q максимален волумен на вода 5000L / H, DS55Q максимален волумен на вода 8000L / H, DS65Q максимален волумен на вода 12000L / H, мулти-датотека прилагодување, така што тоа се однесува на сите големини на аквариум;

  2) Вистинската низок напон brushless DC инвертер технологија за контрола, со користење на најнапредни шест sensorless интелигентни тројца возачи, со прилагодување на должност циклус (PWM) за промена на брзината на пумпата и моќ, мека почеток, безбеден и сигурен долг живот, ниска бучава

  3) Пумпата е низок напон DC 24V, безбедна, сигурна, висока ефикасност, мали димензии;

  4) адаптер пумпа моќ е широк влезниот напон (AC100 ~ AC240V 50 / 60Hz), погоден за различни моќ мрежите, и може да се избегне влијанието на осцилации на напонот на одлуки бран;

  5) керамички оска, чаури јаглеродни влакна за да се обезбеди долг работен век на пумпата;

  6) на пумпата може да се направи во вода во исто време функција бран.

  Второ, параметри на производот

  Модел / 样式 DS40Q-1000L DS40Q-1500L DS40Q-2000L DS52Q-3000L DS52Q-4000L DS52Q-5000L
  Проток / 流量 1000L / H 1500L / H 2000L / H 3000L / H 4000L / H 5000L / H
  Раководител / 扬程 2,5 3M 3,5 милиони 3M 4M 5M
  Максимална моќност / 最大 功率 12W 18W 20W 35W 55W 70W
  Мин моќност / 最小 功率 5W 5W 5W 10W 10W 10W
  Напон / 工作 电压 DC24V DC24V
  Големина / 尺寸 128 * 123 * 67mm 170 * 167 * 79mm
  Излезни / 出 水口 15mm / 20mm 20mm / 25mm
  Модел / 样式 DS55Q-6000L DS55Q-7000L DS55Q-8000L DS65Q-10000L DS65Q-12000L
  Проток / 流量 6000L / H 7000L / H 8000L / H 10000L / H 12000L / H
  Раководител / 扬程 4M 4,5 милиони 85m 4M 5M
  Максимална моќност / 最大 功率 55W 70W 85W 85W 100W
  Мин моќност / 最小 功率 10W 10W 10W 10W 10W
  Напон / 工作 电压 DC24V DC24V
  Големина / 尺寸 170 * 167 * 79 206 * 177 * 93mm
  Излезни / 出 水口 25mm / 32mm 25mm / 32mm

  Трето, / глава проток крива на големината

  DS55QS

  Четврто, прашања кои бараат внимание

  1) Да се ​​обезбеди извршување на производот, што е забрането да работат на отпадни води

  2) контрола на локација кутија инсталација, се обрне внимание на вода, за да се спречи поздравниот кутијата за контрола

  3) не-професионалци немојте само ја отвори кутијата за контрола и адаптер, за да не се оштети


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!